Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Evo koja su djeca nestašnija, a koja mirnija

Svoje zaključke ovaj stručnjak utemeljio je na proučavanju 5.000 malenih rođenih 2004. godine

Mališani koji idu u vrtić nestašniji su i neposlušniji od svojih vršnjaka koje čuvaju roditelji, pokazalo je istraživanje Australskog nacionalnog univerziteta.  

Djeca koja svakodnevno odlaze na čuvanje u vrtić od svojih drugara često pokupe negativne oblike ponašanja, tvrdi profesor Endru Li (Andrew Lei).

– Češće razbacuju igračke, lošije reagiraju pri susretu s nepoznatim situacijama i brže odustaju – kazao je Li.

Svoje zaključke ovaj stručnjak utemeljio je na proučavanju 5.000 mališana rođenih 2004. godine. Kada su napunili dvije i tri godine, uporedio je ponašanje djece iz vrtića i djece koju čuvaju roditelji, bake ili dadilje.

Iako nisu uočene prevelike razlike, djeca koja nisu išla u vrtić ponašala su se mirnije i pristojnije. Profesor Li naglasio je i da studija ne treba tjerati roditelje ni na kakve radikalne poteze, poput ispisivanja ili izbjegavanja vrtića.